Korunky a můstky

Děláme vše, co se týče protetiky. Tedy korunky, můstky, částečné, totální a skeletové náhrady

Samozřejmě děláme vše, co se týče protetiky: korunky, můstky, částečné, totální a skeletové náhrady. Děláme všechny typy korunek: celokovové, kovokeramické, a celokeramické. Cena celokovové korunky u nás je 2100 Kč, kovokeramické 5300 Kč, celokeramické 9000 Kč. Volba typu korunky záleží na pacientovi, na jeho finančních možnostech a potřebách. Celokeramická korunka vypadá jako normální zub, je bílá a neobsahuje žádný kov, vytáčí se na speciální fréze přesně podle otisku zubu pacienta, je ale nejdražší ze všech typů korunek. Termín zhotovení je týdenní. Je ale nutné počítat s tím, že se výroba korunky může prodloužit, zvláště když pacient potřebuje korunku nebo můstek do předního úseku chrupu, kde je shoda barvy velice důležitá a nebo má složitý skus, kde je potřeba kontrolovat, jak se do něho vejde korunka nebo můstek.

Snímací náhrady můžeme udělat v netradiční podobě, například s použitím průhledné pryskyřice na patře. Taková protéza působí opticky menší a bude se líbit začátečníkům. Můžeme dát také kvalitnější zuby, které se používají do můstků na implantáty, jsou lépe tvarované a více podobné přírodním. To už je ale nadstandartní protéza, která bude ve vyšší cenové rovině. Standartní totální protéza na jednu čelist stojí 5800 Kč, protéza s průhledným patrem stojí 6500 Kč, Kvalitnější zuby stojí 1500 Kč navíc. U těchto protéz je postup následující, první návštěva otisky, za týden individuální lžíce + skusová šablona, za další týden zkouška ve vosku, a ještě za další týden hotová protéza. Zhruba za 3 týdny ji máte hotovou.

Samozřejmě, že se tyto práce dají udělat rychleji, ale u protetiky jsme závislí na laboratoři. Laboratoř máme vnější a má svůj vlastní řád, takže u většiny prací je týdenní termín, pokud to pacient vyžaduje rychleji, dá se to řešit individuálně.